CENTRÁLA HSCP, Drahaňské ú, č. ev.405 Brnky, 250 66 Zdiby
+420 728 753 202
hscp@hscp.cz

Dechové cvičení-meditace

Chcete se zbavit únavy, stresu, nabrat energii, cítit se lépe, vypadat mladší? 

Možná chcete dokonce změnit svůj život?

Výborně, HSCP je právě pro vás!  

Jedná se o dechové cvičení, strečink a meditaci (antistresová záležitost). Nedokonalé a povrchní dýchání vytváří v těle hnízda nemocí. Zbytky jedovaté kyseliny uhličité nasycují plíce a krev, škodí žlázám, nervům a jiným životně důležitým orgánům. Pravidelné hluboké dýchání naproti tomu nejen čistí organismy, ale i zlepšuje sebeovládání a brání pocitu bázně a strachu. Dýchání má vliv i na inteligenci. Pozdější vývoj člověka záleží na tom, jak dýchá ve svém mládí. Silné materiální sklony jsou následkem výslovného břišního dýchání. Soustřeďuje-li se vzduch především v horní části hrudi, pak je možné počítat s dobrým intelektem a sklonem ke studiu. Silně se napínající žebra prohlubují náboženský cit. Kde je smíšené dýchání, jsou i smíšené sklony.

Bude na kopci pravdy, když vezme v úvahu, že se bude cítit dobře, bude se cítit jako doma, bude se cítit jako doma více a více. Obyčejný dech přivádí za minutu 7 – 10 litrů vzduchu, zatím co vědomé plné dýchání 50 -70 litrů. Čchi-kung, nazývaný též uměním pěstování dlouhověkosti, je ozdravné energetické cvičení, které vychází z tradiční čínské medicíny. Ta říká, že v těle každého člověka obíhá energie (čchi) po energetických drahách, tzv. meridiánech. Pokud je někde překážka, čchi neproudí a může nastat nemoc. Vaše cvičení pro zdraví a dobrou kondici. Čchi-kung je jedním z nejstarších cvičení tradiční čínské medicíny. Odhaduje se, že je 3000 let starý. Už po staletí je cvičení a zdravému pohybu přisuzován pozitivní vliv na lidský organismus, a v tom se nic nezměnilo dodnes. Dnešní sedavý způsob života našemu zdraví rozhodně neprospívá a je důležité si na pravidelný pohyb najít v uspěchaném světě čas. A kde jinde si zacvičíte lépe, než na sluncem zalité řeky za doprovodu šumění lesa? Čeká vás dopolední a podvečerní lekce cvičení s mistrem Fu-Langem. Všechny lekce budou probíhat v příjemném tempu tak, aby mu fyzicky stačili všichni členové skupiny. Vliv dechového cvičení na lidský organismus. Sestavy dechového cvičení dokáží energii (naši vnitřní sílu) kultivovat (kung), rozproudit v celém těle a energetické dráhy udržovat průchodné. Proto vás toto cvičení dokáže uvolnit, nabít energií a pozitivně naladit.Mimo to procvičíte také svoji sílu a pružnost, získáte větší rovnováhu, posílíte svaly, uvolníte nahromaděný stres i emoce a zklidníte svou mysl. Cvičení je vhodné pro každého bez rozdílu věku, i pro zdravotně handicapové klienty. Lekce jsou fyzicky nenáročné, zvládne je každý, kdo má chuť pracovat se svým tělem, dechem a myslí. Cviky provádí každý podle svých možností. Účastníci programu získají informace o čchi-kung, osvojí si práci s dechem, s hybnou sílou v těle. 

 

Cesta života každého z nás

Smyslem soustředění je pomoci účastníkům zlepšit svoji motivaci k činům a zvýšit
efektivitu v osobním a pracovním životě. A také zjistit, co se míní slovy reálná sebeobrana HSCP.

„Zatímco ztrácíme svůj čas domýšlením, nudou a negativitou, život utíká a zapisuje bytost do člověka se jménem!“

Soustředění je určeno nejen pro ty, kteří se s tématem setkávají poprvé, ale i pro ty, kteří přednášku již absolvovali nebo dochází na pravidelná cvičení do klubu HSCP, neboť opakování je matka moudrosti.

Obsah soustředění:

  • Jak zvýšit svoji vnitřní motivaci do práce, jak účinněji a proč motivovat ostatní?
  • Jak rozdělit úkoly pro spokojenost celku, označit priority a zvýšit soustředěnost při práci?
  • Jak si dlouhodobě přivlastnit pozitivní návyky a odnaučit se ty negativní?
  • Jak během dne efektivně regenerovat energii tak, aby člověk neztrácel kreativitu a vůli?
  • Jak snížit vliv negativních emocí, stresu a nerozhodnosti?
  • Praktické ukázky

Soustředění vede Mistr Fu-Lang

Cena : 3790/12×1,5h

Přihláška na úvodní hodinu 

Oficiální údaje: Fu Lang

IČ: 87798891
Právní forma: Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona
Datová schránka: mzaz2ir
č.ú.304607864/0300
Do poznámky Jméno a Příjmení

a dechové cvičení“]