pose 01  pose 02
 pose 03  pose 04

Více jak 20 let praxe reálného boje a sebeobrany:

  • Hapkido - pákové systémy

  • Reálná sebeobrana schválený MŠMT - vše týkající se reálné sebeobrany zevnitř i z venku

  • Technika Psa - Kung fu technika

  • Technika Hada - Kung fu technika

  • Dechové cvičení - zvyšování kapacity plic, duchovní rozvoj

  • Meditace - rozjímání sebe sama

  • JKD - styl Bruce Lee

  • Nůž, Nunchaku, Dlouhá tyč

  • HSCP - Reál Self defens, psychologie, filosofie, anatomie

  • Kouč se zaměřením na zlepšení životní cesty

 

 1 001 small 2 001 small  3 001 small  4 001 small 

     

Nedílnou stavbou bojovníka či osoby, která chce v životě dělat to, co chce, je odhodlání nejenom povídat, ale především konat. Čím dřív začneš, tím dřív poznáš obě stránky věci, které patří k cestě zla i dobra. Podporou ti vždy zůstane tvá mysl a pár lidí, kteří ti věří. Spoustu špatného tě bude stahovat na rozcestí, nenech se zlomit ani přemluvit. Radši se zlobit na sebe, když mi upadne ruka, než na někoho jiného.

Postav pevné základy a v pohybu buď jako doma. Zdraví je nejlepší vlastnost, proto od malinka miluj pohyb daný a bez omezení trénuj své svaly a šlachy. Dýchej tu energii kolem sebe a podporuj své pozitivní myšlení. Zkus si sáhnout na vše, co život nabízí, a poznej to nejlepší pro tebe i ostatní. Nevyžaduj nic, ale přijmi vše, co k tobě přijde s radostí a poděkováním. Nemusí se opakovat nic.

Technika Psa:

Je to přátelství a agrese, síla nejenom fyzická, ale především psychická. Agrese, která je řízena, je potlačena silou. Agrese, která není potlačena silou, značí, že je vypuštěna podněty a tím pádem tělo dělá zbrklé a nefungující pohyby. Někdy i je to zatmění a pak konání a následné sténání. Agrese ve správné koordinaci pohybu a harmonie je mocnou zbraní. Výhodou Techniky psa je dobrý kamarád, ale nevyzpytatelný soupeř. Nevýhoda tohoto umění je únik agrese do nekontrolovatelného stádia. Tato technika skrývá sílu, bojovnost a vytrvalost.

Technika Hada:

Je to především ladnost pohybu, rychlost a přesnost. Jinjang a k tomu přesný pohyb dává bojovníkovi rychlé přizpůsobování se. Cvičení Hada je vlastnost obrany s tím, že na konci aplikace je fatální dopad na protivníka. Obranné pohyby hada začínají působit na psychiku útočníka jako první, poté na stranu fyzickou, tělo dotyčného. Údery jsou mířeny mezi vlákna svalového ústrojí, škrtící techniky a pákové systémy. Obě formy jdou mezi sebou v boji efektivně kombinovat podle potřeby.

Zdroj: Kniha HSCP  

 image proxy

Dne 10. 12. 2018 byla vydaná Encyklopedie osobností České a Slovenské republiky, 6. aktualizované vydání. Velmi nás těší, že i životopis našeho Mistra Fu-Langa je uvedený v tomto vydání. Jeho dosavadní celoživotní práce je vzorem naší společnosti a bezpochyby bude inspirací pro mnoho lidí.

sebeobrana pro vechny

V prvním díle hrál hlavní roli fotbal, basketbal, tenis a několik populárních sportů. Nyní se dostává i na další odvětví - a rozhodně ne druhého sledu. Vždy jde o důležitou součást olympijského programu v čele se snowboardingem, triatlonem či veslováním, nebo reálnou sebeobranu a Kung fu by HSCP naší historie i současnosti. Manuál (nejen) pro rodiče: Který sport nebo umění je ideální?

spis fulanga

 Vlastní spis Fu-Langa sepsán a uložen v pevných deskách k nahlédnutí. Vše ohledně reálné sebeobrany a strategie.